lub jak kto woli: 15 modern, responsive WordPress themes

Mam bzika na punkcie wyglądu bloga. Teraz może jeszcze tego nie widać, bo obecnie brood.pl ma na sobie najnowszy-domyślny szablon WordPressa – Twenty Thirteen. Odkąd jednak stoi – zmieniał już wygląd czterokrotnie. Zawsze najwięcej czasu schodzi mi na wybranie odpowiedniej skórki. Postanowiłam więc podzielić się z Wami tym, co znalazłam. Część szablonów jest darmowa, a część płatna. Jeszcze inne są możliwe do pobrania przy wykupieniu abonamentu (jak np. w Elegantthemes).

Meola (płatny)

meola

Link: Tutaj

Demo: Tutaj

Szablon idealnie nadaje się na bloga lifestyle’owego, w którym najważniejsza jest treść. Białe tło sprawia, że blog zyskuje na przestrzeni. Nowoczesny, jednokolumnowy układ, gotowy do tłumaczenia i tworzenia motywów potomków.

Ryu (darmowy)

Ryu

Link: Tutaj

Demo: Tutaj

Szablon idealnie nadaje się zarówno na osobistego bloga, jak i portfolio. Doskonale sprawdza się w nim i sama treść, i zdjęcia.  Plusy to duża czcionka i jednokolumnowy układ. Pierwotnie stworzony dla sieci blogów wordpress.com.

Nexus (płatny)

nexus

Link: Tutaj

Demo: Tutaj

Szablon idealny na większego bloga w stylu magazynowym, posiadającego więcej kategorii. Słabo sprawdzi się w małych blogach osobistych, ale doskonale w większych projektach. Tak, jak wszystkie inne szablony od Elegantthemes, jest dopracowany do ostatniego pixela.

Retro Portfolio (płatny)

retro

Link: Tutaj

Demo: Tutaj

Szablon idealny dla hipstera 😉 Niby retro, ale jednak mega nowoczesny – funkcjonalny układ, duże czcionki, klasyczne ikony. Za darmo można pobrać całą paczkę PSD tutaj.

WowWay (płatny)

wowway

Link:  Tutaj

Demo: Tutaj

Mamy do wyboru kilka kolorów sidebaru, dzięki czemu szablon potrafi zmieniać swe oblicze. Idealne na personalnego bloga – nowoczesne fonty, świetny design. Doskonały zarówno dla treści, jak i dla zdjęć.

Photo Free Responsive Gallery WordPress Theme (darmowy)

free photo

Link: Tutaj

Demo: Tutaj

Szablon o długiej nazwie – zarówno do zdjęć, jak i do treści. Od razu podłączony do sieci społecznościowych. Minimalistyczny i nowoczesny. Plusem jest duży slider.

Mineral (płatny)

mineral

Link: Tutaj

Demo: Tutaj

Ten szablon może być zarówno minimalistyczny (dla bloga osobistego), jak i naładowany funkcjami  (dla grupy ludzi oferujących swoje usługi) – od nas zależy, co z nim zrobimy. Nowoczesny i oryginalny wygląd sprawił, że od razu chciałam go mieć.

True Pixel (płatny)

true pixel

Link: Tutaj

Demo: Tutaj

Szablon idealnie nadaje się na większego bloga – nowoczesny krój sprawia, że stał się dość popularny. I nie ma się co dziwić. Można go maksymalnie spersonalizować, między innymi dzięki nielimitowanej liczbie kolorów.

Magnifique (darmowy)

magnifique

Link: Tutaj

Demo: Tutaj

Można by rzec, że szablon jest trochę podobny do powyższego Ryu. Doskonale sprawdzi się jako blog lifestylowy, gdyż jego layout daje dużo przestrzeni i można się skupić na treści, która jest najważniejsza.

DW Minion (darmowy)

dw minion

Link: Tutaj

Demo: Tutaj

Świetny szablon z wieloma funkcjami do dość swobodnej customizacji (polski odpowiednik to chyba będzie personalizacja;). Jasny, przejrzysty, doskonały na blog osobisty.

Hiero (darmowy)

hiero

Link: Tutaj

Demo: Tutaj

Piękny, kontrastowy szablon zarówno do bloga osobistego, jak i dla większych projektów. Połączony z serwisami społecznościowymi. Mimo wielu funkcji, zachowuje minimalistyczny wygląd.

TinyPress (darmowy)

tinypress

Link: Tutaj

Demo: Tutaj

Szablon idealny dla osób stawiających wyłącznie na treść. Umożliwia pełne dostosowanie do siebie dzięki aż 11 stylom. Bez zbędnych bajerów – dzięki czemu szybko się ładuje.

Grid Theme responsive (darmowy)

grid

Link: Tutaj

Demo: Tutaj

Świetny szablon zarówno na portfolio, jak i na osobistego bloga. Minimalistyczny i nowoczesny, na pewno przypadnie do gustu każdemu.

Bigbang (płatny)

bigbang

Link:  Tutaj

Demo: Tutaj

Świetny do spersonalizowania – pełen funkcji – przy jednoczesnym zachowaniu minimalistyczności.  Dobry zarówno do portfolio, jak i na osobistego bloga.

Tetris (darmowy)

tetris

Link: Tutaj

Demo: Tutaj

Ostatni na liście, ale wcale nie najgorszy – Tetris ze stajni WP Explorera. Mimo niewielkich możliwości personalizacji z poziomu panelu – na pewno ucieszy oko niejednego blogera.

I to by było na tyle w pierwszej części polecanych przeze mnie szablonów do WordPressa. Zapewne niedługo pojawi się kolejna porcja. A który szablon podoba się Wam najbardziej?