Brood.pl

Twenty fourteen tłumaczenie szablonu

Posted by in Wordpress

Dla swoich potrzeb przygotowałam polskie tłumaczenie szablonu Twenty Fourteen (najnowszego, domyślnego szablonu do WordPressa), który moim zdaniem jest rewelacyjny. Postanowiłam je Wam udostępnić, może się komuś przyda. Rzecz jasna przyjmuję wszelkie uwagi typu “Dlaczego do cholery tak to przetłumaczyłaś?!”. Pliki wrzucamy do katalogu /wp-content/themes/twentyfourteen/languages pl_PL.mo pl_PL.po Do własnej edycji polecam program Poedit. Enjoy!

WordCamp Wrocław 2013 – relacja z konferencji

Posted by in Ja, Wordpress

W zeszły weekend odbył się czwarty polski WordCamp, trzeci, w którym uczestniczyłam. I tak, jak w przypadku tych poprzednich, nie zawiodłam się. Doskonały klimat, świetni specjaliści od rozmaitych zakamarków WordPressa (i nie tylko), no i niezapomniany middle party. Drugi raz z rzędu impreza była podzielona na dwie tematyczne ścieżki – bardziej techniczną (code track) i tę mniej (chillout track). Nie do końca udało się to precyzyjnie dopasować do prezentacji. Wydaje mi się, że niektóre powinny być przerzucone na inny dzień, co jednak nie zmienia poziomu całej imprezy. Które prelekcje podobały…read more

15 nowoczesnych, responsywnych szablonów do WordPressa

Posted by in Wordpress

lub jak kto woli: 15 modern, responsive WordPress themes Mam bzika na punkcie wyglądu bloga. Teraz może jeszcze tego nie widać, bo obecnie brood.pl ma na sobie najnowszy-domyślny szablon WordPressa – Twenty Thirteen. Odkąd jednak stoi – zmieniał już wygląd czterokrotnie. Zawsze najwięcej czasu schodzi mi na wybranie odpowiedniej skórki. Postanowiłam więc podzielić się z Wami tym, co znalazłam. Część szablonów jest darmowa, a część płatna. Jeszcze inne są możliwe do pobrania przy wykupieniu abonamentu (jak np. w Elegantthemes).