Jako że lato się zbliża, a ja jestem typową kobietą, więc, rzecz jasna, przeszłam na dietę. A dodatkowo, jako że jestem trochę geekiem, lubię się wspomagać aplikacjami mobilnymi. A takich w tej tematyce na Androida nie brakuje. Poniżej krótkie zestawienie przydatnych apek, które mogą nas nieźle zmotywować.

Mój faworyt – Libra

Zainstaluj na swojego smartfona

Korzystam z niej od dwóch lat, oczywiście z przerwami. I uważam, że to najlepszy motywator dla diety. Aplikacja pozwala nam na wpisanie wzrostu, wagi startowej i wagi pożądanej. Dzięki temu, błyskawicznie wylicza nam BMI i szacuje termin zakończenia diety (osiągnięcia wyznaczonego celu). Następnie, podczas regularnej aktualizacji wagi, tworzy wykres. Jeśli chudniemy, nawet trochę, wykres ten jest naprawdę motywujący. I choćby dla niego nie chce się zjeść tego posiłku o 22. Jeśli jesteśmy bardzo wylewni, możemy swoimi efektami podzielić się w serwisach społecznościowych (Chociaż nie sądzę, by którakolwiek z pań chciała to robić;).

Endomondo Sports Tracker

Zainstaluj na swojego smartfona

Chyba najpopularniejsza aplikacja do mierzenia uprawnianych sportów. Świetnie sprawdza się do biegania czy jazdy na rowerze. Mierzy nam odległość, czas uprawniania danego sportu, a także liczbę spalonych kalorii, a potem możemy się tym pochwalić w serwisach społecznościowych. Wykorzystuje nadajnik GPS. Świetne, aby prześcigać się ze znajomymi w tym, kto zrobił więcej 🙂 A i można nawet pogadać w trakcie, ale to już bardziej dla nołlajfów. To tylko podstawowe funkcje, sami zobaczcie, jaki to kombajn.

Wiesz co jesz

Zainstaluj na swojego smartfona

Nie jest zbyt popularna, ale na pewno przypadnie do gustu każdemu, kto chce wiedzieć, co znajduje się w produktach, które na co dzień spożywa. Kojarzycie program telewizyjny o tej samej nazwie? No, to teraz macie to w komórce. Można na przykład sprawdzić, co oznaczają poszczególne “E” w produktach, które spożywamy, które nie są szkodliwe, a których lepiej unikać. Jeśli etykieta produktu jest czytelna, to można automatycznie zeskanować listę produktów i je sprawdzić. Można też pokusić się o kupno diety, jednak tego nie próbowałam. I oczywiście wszystkim możemy się podzielić ze znajomymi na Facebooku.

 FatSecret Licznik Kalorii

Zainstaluj na swojego smartfona

Szukasz aplikacji, która pozwoli Ci na przeliczenie kalorii? FastSecret będzie dla Ciebie idealna. Niestety, jej wadą jest tylko przeliczanie dla 100 gramów, brakuje innych wyznaczników, np. łyżeczka czy szklanka, ale i tak jest świetna. Oprócz informacji o kaloriach, można też wpisać wszystkie dane dotyczące naszej wagi, wzrostu, wieku, typu wykonywanej pracy, a aplikacja pomoże w obniżeniu/podwyższeniu wagi (czego tylko potrzebujemy). Ja korzystam z niej po to, by szybko sprawdzić, ile dany produkt (albo np. cały obiad, jak wyliczenie nie jest zbyt skomplikowane) ma kalorii, no i jeszcze ile ma tłuszczu i białka (przydatne dla cukrzyków). Inne funkcje spełnia za mnie Libra.

 Aerobiczna Szóstka Weidera A6W

Zainstaluj na swojego smartfona

Dobra, o tej aplikacji chyba nie trzeba za dużo mówić. Każdy, kto kiedykolwiek miał do czynienia z odchudzaniem czy z aktywnością fizyczną, natknął się na aerobiczną szóstkę Weidera. Nie wszyscy jednak wiedzą, że można ją mieć w komórce i ćwiczyć zawsze tam, gdy tylko pod ręką będziemy mieć nasz telefon. Oprócz samego zestawu ćwiczeń, ta apka zawiera cały harmonogram ćwiczeń rozpisany na 42 dni. A do tego mówi – dzięki syntezatorowi mowy Ivona.

I to by było  na tyle. Więcej nie znam, mimo że wiem, że jest ich mnóstwo. A może Wy coś polecicie? Powodzenia w trzymaniu diety!


Ciekawe blogi: klik i klik