O czym mogłabym napisać jeden z pierwszych wpisów, jeśli nie o serialach. Mimo że nigdy nie mam czasu, na nie zawsze się coś znajdzie. Poniżej znajdziecie subiektywny wybór propozycji na wakacyjną przerwę od Waszych ulubionych seriali. W końcu coś przez te trzy miesiące, gdy nic nowego nie wychodzi, trzeba oglądać. Starałam się, aby ten wybór nie był zbyt oczywisty, dlatego nie znajdziecie tu takich tytułów jak Chirurdzy czy Jak poznałem Waszą matkę. Kolejność przypadkowa. Wszystkie są świetne.

Black mirror

black mirrorMiniserial (2 sezony po 3 odcinki), który totalnie wmurowuje w: fotel, kanapę, łóżko, pufę. Akcja dzieje się w niedalekiej przyszłości i fabuła krąży wokół tego, co robią z ludzi nowe technologie. Każdy odcinek jest zupełnie inny i nie znajdziecie w nich żadnych połączeń (można więc poszczególne odcinki oglądać losowo), no, może poza tym, że rozwój techniki może porządnie namieszać w naszym życiu. Polecam każdemu, kto uważa, że w dzisiejszych czasach w internecie można wszystko kontrolować.

Revenge

RevengeWłaśnie zakończył się drugi sezon. Będzie trzeci. Serial, którego myślą przewodnią jest zemsta i to, że chodzenie do celu po trupach jest w pewnym momencie zgubne. Emily, główna bohaterka, pojawia się po latach w Hamptons, aby pomścić śmierć swojego ojca. Przyjmuje inną tożsamość i wkupuje się w łaski lokalnych bogaczy, którzy są jej celem. Nigdy nie przepadałam za serialami/filmami sensacyjnymi, ale w tym przypadku każdy odcinek oglądam od początku do końca (co nie jest dla mnie takie normalne) z zapartym tchem.

Suits

Suits-S2.jpgKażdy, kto choć raz musiał się nauczyć porządnego kawałka materiału (A więc każdy), przynajmniej raz marzył o pamięci absolutnej. I taką właśnie ma główny bohater serialu Suits – Mike. Niestety sama pamięć nie wystarczyła mu do komfortowego życia, więc zarabiał na życie zdając za innych egzaminy. Pewnego razu został przyłapany i w ten sposób wyrzucono go z Harvardu, gdzie studiował prawo. Serial pokaże Wam, że to jednak nie powstrzymało go od bycia prawnikiem. Świetny serial (czekamy na trzeci sezon) prawniczy z wielką nutką żartów.

Modern Family

MOD SinglePageKeyArt.inddNiby skończył się już czwarty sezon, ale liczę na to, że jeszcze nie znacie tego serialu. Współczesna rodzina – a właściwie trzy – Jay (którego wszyscy znają jako Ala Bundy’ego) i jego żona Gloria (dużo młodsza) wraz z dwójką potomstwa z własnymi rodzinami – Claire z Philem oraz Mitchel z Cameronem tworzą przezabawną ekipę. Poza tym, że czasem poruszane są tam typowe, życiowe tematy, większość odcinków jest po prostu świetną komedią. Serial idealny do obiadu, odcinki trwają bowiem ok. 20 minut.

2 broke girls

2-BROKE-GIRLS-SEASON-1Poszukując idealnego serialu dla odmóżdżenia się po ciężkim dniu pracy, polecam obejrzeć 2 broke girls. Mimo że wiem, że zdecydowanie bardziej przypadnie do gustu kobietom, to pewnie faceci też by się pośmiali. Tytułowe dwie spłukane dziewczyny są kelnerkami w podrzędnej jadłodajni. Jedna jest biedna od zawsze, a druga (była bogaczka) właśnie straciła fortunę. Obie próbują zrealizować wspólne marzenie, jakim jest otwarcie sklepu z babeczkami. Całość dopełniona jest idealnymi żartami i odbijaniem piłeczek. Właśnie zakończył się drugi sezon. Również do obiadu (20 min.)

Downton Abbey

downton abbeyZdecydowanie dla kobiet. Ewentualnie dla fanów Anglii z początku dwudziestego wieku czy seriali historycznych. Jeden z najpopularniejszych seriali na świecie. Doskonała historia obyczajowa i zestawienie współżycia arystokracji ze służbą. Codzienne problemy, wojna, ciąże, skandale, dramaty. Zrobił na świecie furorę do tego stopnia, że w innych serialach go przywołują. Np. podczas sytuacji, gdy ktoś zachowuje się dostojnie jak lord. Można się naprawdę wciągnąć i polubić poszczególne postaci. Aktualnie zakończył się trzeci sezon. Czekamy na czwarty.

Army wives

army-wivesRównież zdecydowanie dla kobiet. Aktualnie trwa siódmy sezon, ale postanowiłam wspomnieć o tym serialu, gdyż jest on w Polsce niesłychanie niepopularny. Prawa do trzeciego sezonu włącznie były wykupione przez jakąś polską stację telewizyjną (pl lektor), a od tamtego momentu nie ma nawet polskich napisów. Ujmująca historia kobiet, żon amerykańskich żołnierzy, żyjących w forcie. Przyjaźnie, romanse, rozstania – dużo w tym dramy i patosu (jak to Amerykanie mają w zwyczaju, jeśli chodzi o wojsko) – mnie wkręciło. Może Was też.

I to by zamykało naszą siódemkę. W razie czego, mam jeszcze dużo w zanadrzu. Ale teraz liczę, że to Wy polecicie mi jakiś dobry serial, bo niestety, wszystko się pokończyło.